Որտեղի՞ց են անհետացել հայ զինծառայողները («Առավոտ»)
Aravot.am-ի տեղեկություններով, Հայաստանի զինված ուժերի 2 զինծառայողներին առեւանգել են Սյունիքի մարզի Շիկահող գյուղի հարակից տարածքից, որը Ադրբեջանի զինված ուժերի դիտարկման ներքո է։
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով, անհետացած զինվորները պայմանագրային զինծառայողներ էին։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը երեկ պաշտոնապես տեղեկացրել է, որ մայիսի 26-ին՝ ժամը 19:00-ից, մարտական դիրքեր սնունդ մատակարարող ՀՀ ԶՈՒ 2 զինծառայողի հետ կապն ընդհատվել է: Իսկ այսօր պաշտպանական գերատեսչությունը հայտարարել է, որ միջդիրքային ճանապարհին հայտնաբերվել է որոնվող ՀՀ ԶՈՒ 2 զինծառայողների կողմից շահագործվող թիկունքային մատակարարման ավտոմեքենան։

Где были похищены армянские военнослужащие? (Aravot)
По информации Aravot.am, двух военнослужащих ВС Армении похитили с территории близ села Шикаох Сюникской области, которая находится под наблюдением вооруженных сил Азербайджана.
«По нашим сведениям, пропавшие военнослужащие – контрактники», - отмечает издание.
Напомним, министерство обороны Армении накануне сообщило, что 26 мая в 19:00 оборвалась связь с двумя военнослужащими ВС Армении, доставляющими продовольствие на боевые позиции. А сегодня оборонное ведомство заявило, что управляемый двумя военнослужащими ВС Армении автомобиль тылового обеспечения обнаружен межпозиционной дороге.