«Փաշինյանն իր համար կոնդիցիոները միացրած, մեքենայի հետևում հով նստած որոշում է՝ պլյոնկեքը պոկեք». Ակցիա Երևանում
30/05/2023 14:01
Մի խումբ վարորդներ այս պահին բողոքի ակցիա են իրականացնում Երևանում՝ դժգոհելով ավտոմեքենաների կողային ապակիների լուսաթափանցելիության վերաբերյալ որոշումից։
«Մենք անհամաձայնություն ունենք։ Պլյոնկաները պոկած վարելով՝ վառվելու ենք։ Բացի այդ, գողությունները կշատանան, քանի որ երևալու են մեքենայի սրահում եղած իրերը։ Պատճառաբանությունը, թե պարեկները գիշերով չեն տեսնում վարորդն ամրակապված է, թե ոչ՝ պատրվակ է ժողովրդին տուգանելու համար։ Փաշինյանն ասում էր, Հայաստանում 3 մլն վարչապետ գոյություն ունի և նրանք կարող են որոշում կայացնել։ Ո՞ւր է։ Հիմա ընդամենը մի հոգի կաբինետում որոշում է կայացնում, ինքն էլ իր համար կոնդիցիոները միացրած, մեքենայի հետևում հով-հով ման է գալիս, չի մտածում, որ, օրինակ, վարորդ կա՝ առավոտից իրիկուն տաքսի է քշում», - ասաց բողոքի ակցիայի մասնակիցներից մեկը։

«Пашинян, сидя в своей машине с кондиционером, решает, что нужно снять тонировку»: акция протеста водителей в Ереване
30/05/2023 15:33
Группа водителей проводит акцию протеста в Ереване в связи с решением штрафовать водителей за тонировку передних боковых стекол, прозрачность которых будет менее 70%.
«Мы не согласны с этим решением. Мы не можем водить машины без тонировки из-за жары. Кроме того, участятся случаи кражи, поскольку все вещи в салоне будут видны. Они аргументируют тем, что сотрудники патрульной службы не видят ночью, пристегнул водитель ремень безопасности или нет, но это просто повод, чтобы штрафовать людей. Пашинян говорит, что в Армении есть 3 млн. премьер-министров и они могут принять решение. Где? Сейчас только один человек, сидя в своем кабинете, принимает решение, а он разъезжает в своей машине с кондиционером, не думает, что, например, есть водители, которые с утра до вечера водят такси», - сказал один из участников акции.