Անկարայում Նիկոլ Փաշինյանի հետ է նաև Ռուբեն Ռուբինյանը․ Կառավարությունը՝ այցի մասին
ՀՀ կառավարությունը հաղորդագրություն է տարածել Թուրքիա Նիկոլ Փաշինյանի կատարած այցի մասին։ Հաղորդագրությունում, մասնավորապես, նշված է․
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Թուրքիա:
Վարչապետին ուղեկցում է ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ, Հայաստան-Թուրքիա երկխոսության գործընթացում Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը:
Անկարայի «Էսենբոգա» միջազգային օդանավակայանում ՀՀ վարչապետին դիմավորել է Հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման հարցով հատուկ ներկայացուցիչ, դեսպան Սերդար Քըլըչը:
Վարչապետ Փաշինյանը ներկա կգտնվի Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի երդմնակալության արարողությանը»:

Никол Пашинян прибыл в Анкару
Премьер-министр Никол Пашинян с рабочим визитом прибыл в Турцию, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Премьер-министра сопровождает вице-спикер Национального Собрания Республики Армения, специальный представитель Армении по процессу нормализации отношений между Арменией и Турцией Рубен Рубинян.
В международном аэропорту Анкары «Эсенбога» премьер-министра Республики Армения встретил специальный представитель по процессу нормализации отношений между Арменией и Турцией, посол Сердар Кылыч.
Премьер-министр Пашинян примет участие в церемонии инаугурации президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана.