«Հրապարակ». Բյուջեում փողի ավելցուկն այս իշխանությունը ծախսում է նորոգումների վրա
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանակավոր կապաստանի Վահագն Խաչատուրյանի տանիքի տակ՝ Բաղրամյան 26 շենքում՝ նախագահի նստավայրում։ Պատճառը կառավարության շենքում ընթացող հերթական վերանորոգումն է։ Բյուջեում փողի ավելցուկն այս իշխանությունը, որպես կանոն, ծախսում է նորոգումների վրա` պերմանենտ նորոգվում են  կառավարությունը, Երևանի քաղաքապետարանը և այլ գերատեսչություններ: Մինչդեռ 2019-ին էին կառավարության շենքում կապիտալ վերանորոգում արել, որի համար բյուջեից 124.5 մլն դրամ էր դուրս գրվել։
Անցած տարեվերջին էլ վարչապետի աշխատակազմի վարչական շենքի կապիտալ վերանորոգում իրականացրին՝ մոտ 16 մլն դրամանոց վերելակ, թանկարժեք գորգեր, մարմարյա սալիկներ տեղադրելով, որ ավելի հարմարավետ ու թանկ միջավայրում աշխատեն։ Եվս 17,5 մլն դրամ էլ տրամադրվել էր կառավարության աշխատակազմի շենքի ջեռուցման համակարգի նորոգմանը»։

«Грапарак»: Эта власть тратит бюджетный излишек на ремонты
Газета «Грапарак» пишет: «Вчера стало известно, что Никол Пашинян временно переселился под крышу Ваагна Хачатуряна – в резиденцию президента на Баграмяна 26.
«Причина переезда – очередной ремонт в здании правительства. Эта власть, как правило, тратит бюджетный излишек на ремонт – перманентно проводят ремонт в здании правительства, мэрии Еревана и других ведомствах. Между тем, в здании правительства в 2019 году был проведет капитальный ремонт, на который из бюджета было выделено 124.5 млн. драмов.
А в прошлом году было капитально отремонтировано административное здание аппарата премьер-министра: установлен лифт стоимостью 16 млн. драмов, дорогие ковры, мраморные плитки, чтобы работали в более комфортной и дорогой обстановке. Еще 17,5 млн. драмов было выделено на ремонт системы отопления в здании аппарата правительства», - пишет газета.