«Հայաքվե» նախաձեռնության մարզային քարոզարշավը մեկնարկել է Գյումրիից
«Հայաքվե» նախաձեռնության մարզային քարոզարշավը մեկնարկել է Գյումրիից։ Եվս մեկ կազմակերպություն միացել է «Հայաքվե» նախագծի շուրջ համագործակցության հուշագրին։
««Համախմբում» շարժումն ու Գյումրիի «Ազգային Արժեք» ակումբը համաձայնության են եկել համազգային նպատակների՝  ներառյալ Արցախի ինքնորոշման իրավունքի իրացման շուրջ՝ հանրային մոբիլիզացիայի միջոցով համատեղ գործունեություն ծավալելու մասին։
Հանդիպմանը ներկա են եղել տարբեր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ, ակտիվ քաղաքացիներ, ինչպես նաև Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Արքեպիսկոպոս Աջապահյանը։ Հանդիպումն անցել է ակտիվ հարց ու պատասխանի ձևաչափով»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Агитационная кампания инициативы «Айакве» стартовала из Гюмри
Областная агитационная кампания инициативы «Свободный Арцах – референдум» («Айакве») стартовала из Гюмри. Еще одна организация присоединилась к меморандуму о сотрудничестве вокруг проекта «Айакве».
«Движение «Объединение» и гюмрийский клуб «Национальная ценность» достигли соглашения об осуществлении совместных действий посредством общественной мобилизации вокруг реализации национальных целей, включая право Арцаха на самоопределение.
На встрече присутствовали представители различных политических сил, активные граждане, а также глава Ширакской епархии ААЦ архиепископ Микаел Аджапанян. Встреча прошла в формате вопросов и ответов», - говорится в сообщении.