«Նման բան ո՛չ եղել է, ո՛չ էլ կարող է լինել». Աշոտ Փաշինյանը հերքում է՝ զոհվածների ծնողների մոտ չի ասել, որ իր ծնողները «թուրք են»
05/06/2023 15:01
Վարչապետ Նիկո Փաշինյանի որդին՝ Աշոտ Փաշինյանը, հերքում է 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների ծնողների այն հայտարարությունները, թե ինքը ներողություն է խնդրել իր ծնողների արարքների համար՝ նշելով, որ «նրանք թուրք են»։
«Իհարկե, ո՛չ, դա բացարձակ սուտ է, նման բան ո՛չ եղել է, ո՛չ էլ կարող է լինել»,- լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Աշոտ Փաշինյանը։
Հիշեցնենք՝ ծնողներից մեկը լրագրողների հետ զրույցում ասել էր.  «Ինքը ներողություն է խնդրել իր ծնողների արածի համար, ասել է՝ ես չեմ կարող ոչինչ իրենց փոխարեն ասել, անհարմար եմ զգում այս ամեն ինչի համար։ Այդքան բանն ասել է։ Անգամ ասել է, որ իր ծնողները թուրք են»։

«Подобного не было и не может быть: Ашот Пашинян опроверг заявление о том, что назвал своих родителей «турками»
05/06/2023 17:18
Сын премьер-министра Никола Пашиняна Ашот Пашинян опроверг заявление родителей погибших в 44-дневной войне военнослужащих о том, что он извинился за действия своих родителей, отметив, что «они турки».
«Конечно, нет, это абсолютная ложь, ничего подобного не было и не может быть», - заявил в беседе с журналистами Ашот Пашинян.
Напомним, один из родителей в беседе с журналистами сказал: «Он попросил извинение за то, что сделали его родители, сказал: я не могу ничего сказать за них, чувствую себя неловко за все это. Это его слова. Сказал даже, что его родители турки».