Չեմ կարող ասել՝ երբ է լինելու այդ օրը, բայց Հայաստանն իր սահմաններով լինելու է անառիկ. Գեղարքունիքի մարզպետ
06/06/2023 12:54
Գեղարքունիքի մարզում առաջիկայում ծրագիր կիրականացվի, որ բնակիչներին ինքնապաշտպանվելու համար զենք տրամադրվի։
«Բնակավայրերում կստեղծվեն այնպիսի միջավայրեր, որտեղ իրենք ևս կկարողանան ինքնապաշտպանություն իրականացնել»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը։
Նա վստահ է, որ ադրբեջանական զորքերը մի օր հետ են գնալու ՀՀ սուվերեն տարածքից՝ անկախ իրենց ամրաշինական-ինժեներական աշխատանքներ իրականացնելուց։
«Ես չեմ կարող ասել՝ երբ է լինելու այդ օրը, բայց, վստահաբար, Հայաստանն իր սահմաններով լինելու է անառիկ», - նշեց մարզպետը։

Не могу сказать, когда придет этот день, но границы Армения будут неприступными – губернатор Гегаркуника
В Гегаркуникской области в ближайшее время будет реализована программа, в рамках которой жителям предоставят оружие для самообороны.
«В населенных пунктах будет создана такая среда, где они также смогут осуществлять самооборону», - сказал губернатор Гегаркуника Карен Саркисян в беседе с журналистами в парламенте.
Он уверен, что азербайджанские войска однажды уйдут с суверенной территории Армении, независимо от проводимых ими инженерных, укрепительных работ.
«Я не могу сказать, когда придет этот день, но уверен, что границы Армения будут неприступными», - отметил он.