«Լիդիան Արմենիա» և «Ըլայդ Գոլդ Քորփ.» ընկերությունները Մհեր Գրիգորյանին տեղեկացրել են Ամուլսարի հանքավայրը համատեղ շահագործելու իրենց մտադրության մասին
06/06/2023 18:05
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է «Լիդիան Արմենիա» ընկերության տնօրենների խորհրդի անդամ Ջեֆֆրի Քոուչին, «Լիդիան Արմենիա» ընկերության գործադիր տնօրեն Հայկ Ալոյանին և «Ըլայդ Գոլդ Քորփ.» ընկերության հիմնադիր, գործադիր տնօրեն և նախագահ Ջասթին Դիբբին, տեղեկացնում են կառավարությունից։
«Հյուրերը տեղեկացրել են Ամուլսարի ծրագրի համատեղ իրականացման մտադրության մասին: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են Ամուլսարի հանքավայրի շինարարության վերսկսման ժամկետների, շահագործման մեկնարկի ակնկալվող ժամկետների, ներդրումային ծրագրի ֆինանսավորման ընթացքի և պետություն-ընկերություն համագործակցության հետ կապված հարցեր:
Երկուստեք կարևորվել է Ամուլսարի հանքավայրի շահագործումը` բնապահպանական և սոցիալական կառավարման միջազգային լավագույն ստանդարտներին համապատասխան»:

Мгер Григорян обсудил с представителями компании «Лидиан Армения» вопросы эксплуатации Амулсарского рудника
06/06/2023 19:07
Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял члена совета директоров компании «Лидиан Армения» Джеффри Коуча, исполнительного директора компании «Лидиан Армения» Айка Алояна и основателя и директора компании «Элайд Голд Корп.» Джастина Дибби, соообщает пресс-служба правительства Армении.
«Гости проинформировали о намерении совместной реализации Амулсарской программы. В ходе встречи собеседники обсудили сроки возобновления строительных работ, предполагаемые сроки начала эксплуатации рудника, процесс финансирования инвестиционной программы и сотрудничества государства с компанией.
Обоюдно подчеркнута важность эксплуатации Амулсарского рудника в соответствии с лучшими международными экологическими стандартами и принципами социального управления», - говорится в сообщении.