Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Տոյվո Կլաարին. քննարկել են Երասխ-Ջուլֆա-Մեղրի-Հորադիզ երկաթուղային հաղորդակցության վերականգման և կազմակերպման հեռանկարները
06/06/2023 13:58
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները, այդ թվում՝ Երասխ-Ջուլֆա-Մեղրի-Հորադիզ երկաթուղային հաղորդակցության վերականգման և կազմակերպման հեռանկարները, սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի հետագա աշխատանքների հետ կապված հարցեր:

Мгер Григорян и Тойво Клаар обсудили перспективы возобновления железнодорожного сообщения Ерасх-Джульфа-Мегри-Горадиз
06/06/2023 15:39
Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял специального представителя Евросоюза по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клаара, сообщает пресс-служба правительства Армении.
На встрече присутствовала также глава делегации ЕС, посол Андреа Викторин.
Собеседники обсудили региональные процессы, в том числе и перспективы возобновления и организации железнодорожного сообщения по маршруту Ерасх-Джульфа-Мегри-Горадиз, вопросы, связанные с дальнейшей работой комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности.