Արդեն իրականացվել են մի շարք ծրագրեր, որոնք էապես կբարձրացնեն զինծառայողների մարտական պատրաստության աստիճանը. Պապիկյան
28/07/2023 13:54
Հուլիսի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ՝ «2023 թ. ուսումնական տարվա 1-ին կիսամյակի՝ ՀՀ ԶՈՒ մարտական պատրաստության արդյունքները» օրակարգով։
Բացելով նիստը և ողջունելով մասնակիցներին՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն ընդգծել է, որ քննարկվող հարցերն անչափ կարևոր են զինված ուժերի մարտունակության ամրապնդման գործում։ Սուրեն Պապիկյանը վստահեցրել է, որ արդեն իրականացվել են մի շարք ծրագրեր և առաջիկայում ևս կձեռնարկվեն քայլեր, որոնք էապես կբարձրացնեն զինծառայողների մարտական պատրաստության աստիճանը:
Պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների զեկույցներից հետո պաշտպանության նախարարը տվել է մի շարք հանձնարարականներ։

Уже реализован ряд программ, которые значительно повысят уровень боеготовности военнослужащих – Сурен Папикян
28/07/2023 15:35
Под руководством министра обороны Армении Сурена Папикяна 28 июля состоялось заседание коллегии при министре по повестке: «Итоги боевой подготовки ВС РА за 1 семестр 2023-го учебного года», сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Открывая заседание и приветствуя участников, глава оборонного ведомства подчеркнул, что обсуждаемые вопросы крайне важны для укрепления боеспособности Вооруженных сил. Сурен Папикян заверил, что уже реализован ряд программ и в ближайшее время будут предприняты шаги, которые значительно повысят уровень боеготовности военнослужащих.