«Հրապարակ». Հայկ Մարությանը դրամահավաքով է սկսելու նախընտրական քարոզարշավը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այսօր Երևանի ընտրությունների պաշտոնական քարոզարշավի մեկնարկը Հայկ Մարությանը կնշանավորի նախընտրական դրամահավաքով։ Նախկին քաղաքապետը գլխավորում է շատերին անհայտ «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը, որի ակունքները գալիս են «Էլեկտրիկ Երևան» շարժումից։ 2018թ․ հոկտեմբերի 3-ին կայացել է կուսակցության հիմնադիր համագումարը, իսկ դեկտեմբերի 9-ի ԱԺ ընտրություններում կուսակցությունը ստացել է 4 հազար 122 քվե կամ ձայների 0.33%-ը։ Դրամահավաքը տեղի կունենա «Հոլիդեյ ինն» հյուրանոցում, որին կմասնակցի նաև Մարությանը։ Այն լրատվամիջոցների համար փակ է լինելու։ Դրանից հետո կսկսվի քարոզարշավը:
Մարությանին մոտ կանգնած մարդիկ ասում են, որ, ըստ ամենայնի, դասական քարոզարշավ չի անելու, այլ նա հանդես է գալու տեսահոլովակներով, նրա «Քաղաքապետը» ներկայացումն էլ, որը լավագույն քարոզչությունն է հօգուտ Հայկ Մարությանի, երեք օրում կես միլիոն դիտում է ունեցել։ Հիշեցնենք, որ օրերս ընտրությունների համար դրամահավաք իրականացրին նաև ՔՊ-ն և ԼՀԿ-ն, իշխող ուժը 506 միլիոն դրամ գումար հավաքեց, ԼՀԿ-ն՝ 10 մլն»։

«Грапарак»: Айк Марутян начнет предвыборную кампанию сбором средств
Газета «Грапарак» пишет, что Айк Марутян начнет стартующую сегодня предвыборную кампанию к выборам в Совет старейшин Еревана сбором средств.
«Бывший мэр возглавляет неизвестную многим партию «Национальный прогресс», истоки которой исходят из движения «Электрик Ереван». 3 октября 2018 года состоялся учредительный съезд партии, а 9 декабря на выборах в парламент Армении партия набрала 4 тысячи 122 голоса или 0.33%. Сбор средств состоится в гостинице «Holiday Inn», в нем примет участие также Марутян. Мероприятие будет закрыто для представителей СМИ. После этого начнется агитационная кампания.
Как говорят близкие Марутяна, по всей видимости, агитационная кампания не будет традиционной, будут показывать видеоролики, а его спектакль «Мэр», которые является лучшей агитацией в пользу Марутяна, за три дня собрал три с половиной миллиона просмотров. Напомним, на днях сбор средств для выборов провели партии «Гражданский договор» и «Светлая Армения», правящая сила собрала 506 млн. драмов, а «Светлая Армения» – 10 млн.», - пишет газета.