Փարիզի քաղաքապետին դիմավորել են Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը, Արցախի ԱԳ նախարար Սերգեյ Ղազարյանն ու Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանը
Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանն այսօր Գորիսում Արցախի ԱԳ նախարար Սերգեյ Ղազարյանի և Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանի հետ դիմավորել է Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյին և նրա գլխավորած պատվիրակության անդամներին։
Սյունիքի մարզպետի աշխատակազմից հայտնում են, որ Անն Իդալգոն ուղեկցում է 10 բեռնատարներից բաղկացած շարասյունը, որը Արցախի համար նախատեսված հումանիտար օգնություն է հասցնում Կոռնիձոր։ Օգնությունը հատկացրել են Փարիզ քաղաքը, Իլ դը Ֆրանս, Օվերն-Ռոն-Ալպ, Օ դը Ֆրանս, Օքսիտանիա, Լուարի երկիր ռեգիոնները։

Мэра Парижа встретили губернатор Сюника Роберт Гукасян, глава МИД Арцаха Сергей Газарян и руководитель общины Горис Аруш Арушанян
30/08/2023 13:28
Губернатор Сюникской области Роберт Гукасян сегодня в Горисе вместе с главой МИД Арцаха Сергеем Газаряном и руководителем общины Горис Арушом Арушаняном встретил мэра Парижа Анн Идальго и членов возглавляемой ею делегации.
Как сообщают из областной администрации Сюника, Анн Идальго сопровождает колонну из 10 грузовиков, которая доставила предусмотренную для Арцаха гуманитарную помощь в Корнидзор.
Гуманитарную помощь предоставили города Париж, Иль-де-Франс, Овернь-Рона-Альпы, Овернь, Окситания, регион Луары.