«Հրապարակ». Բակային հանդիպումներ կազմակերպելը ՔՊ-ի համար դարձել է խնդրահարույց. ԱԺ-ում «բաց դռների» օրեր են հայտարարել
06/09/2023 09:01
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանի ընտրություններին ընդառաջ, խորհրդարանում «բաց դռների» օրեր են հայտարարել. մինչև դեկտեմբերի 17-ը քաղաքացիների ընդունելություն են կազմակերպել ոչ միայն ԱԺ նախագահն ու փոխնախագահները, այլև ԱԺ որոշ մշտական հանձնաժողովներ: Բակային հանդիպումներ կազմակերպելը ՔՊ-ի համար դարձել է խնդրահարույց` Նիկոլ Փաշինյանն առանց հսկայական թիկնազորի փողոց դուրս չի գալիս և Երևանի քարոզարշավին իր մասնակցությունն իրականացնում է փակ հանդիպումների, դպրոցներ այցելելու, անգամ մարզային շրջագայությունների տեսքով:
Մյուսներն էլ խնդիրներ ունեն` նախօրեին բակերից մեկում Ալեն Սիմոնյանի վրա բարձրահարկից ջուր են լցրել: Տիգրան Ավինյանին ավելի չեզոք են ընդունում երևանցիները, բայց նրան մենակ թողնելն էլ աչք է ծակում` որտե՞ղ է հսկայական իշխող կուսակցությունը: Այնպես որ, ՔՊ-ի հույսը մնացել են նման ընդունելություններն ու խոստումները, որ ուղիղ հանդիպումների, թաղեթաղ շրջելու բացը դրանով լրացնեն»։

«Грапарак»: Организация дворовых встреч стала для «Гражданского договора» проблемой, в парламенте объявлены дни «открытых дверей»
06/09/2023 11:41
Газета «Грапарак» пишет, что в преддверие выборов в Совет старейшин Еревана в парламенте объявили дни «открытых дверей»: до 17 сентября приемы для граждан организовали не только спикер и вице-спикеры парламента, но и некоторые постоянные комиссии НС.
«Организация дворовых встреч стала для «Гражданского договора» проблемой: Никол Пашинян не выходит на улицу без многочисленной охраны и свое участие в предвыборной агитации осуществляет в виде закрытых встреч, посещений школ и даже областных визитов.
У других также есть проблемы: накануне в одном из дворов Алена Симонян облили водой. К Тиграну Авиняну относятся более нейтрально, но его не могут оставить одного, поскольку возникнет вопрос, а где представители крупной правящей партии. Посему у «Гражданского договора» осталась надежда на такие приемы и обещания, чтобы заполнить пробел непосредственных встреч и общений с гражданами», - пишет газета.