Առնվազն դա քաղաքագիտական տխմարություն է. Թևանյանը՝ Անի Խաչատրյանի հայտարարությունների մասին
Բացահայտ զրպարտություն է, որտե՞ղ ենք մենք նման հայտարարություն արել, լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով «Հանրապետություն» կուսակցության ավագանու թեկնածու Անի Խաչատրյանի այն հայտարարությանը, թե իրենք պատրաստ են բոլորի հետ կոալիցիա կազմել, բացի «Մայր Հայաստան»-ից, քանի որ նրանք ռուսական կողմնորոշում ունեն և Հայաստանն էլ տեսնում են որպես Ռուսաստանի մարզի կարգավիճակում, ասաց «Մայր Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը։
«Առնվազն դա քաղաքագիտական տխմարություն է։ Մենք հայաստանակենտրոն և հայամետ ուժ ենք։ Բոլոր այն ուժերը, ովքեր Հայաստանը տեսնում են թուրքական վեկտորի տակ, նրանք թուրքամետ ուժեր են։ Եվ բոլոր նրանք, ովքեր համագործակցել, համագործակցում և պատրաստակամություն են հայտնել համագործակցել ՔՊ-ի հետ, բնականաբար մենք իրենց հետ քննարկելու բան չունենք», - ասաց Թևանյանը։
Նա ևս մեկ անգամ հայտարարեց, որ որևէ հրապարակային բանակցություն տեղի չի ունեցել, որևէ փաստաթուղթ ստորագրելու բան էլ չկա։

Это как минимум политологический идиотизм – Андраник Теванян о заявлениях Ани Хачатрян
Это явная клевета, где мы озвучивали подобное заявление, заявил сегодня на пресс-конференции лидер блока «Мать Армения» Андраник Теванян, касаясь заявления кандидата в члена Совета старейшин Еревана от партии «Республика» Ани Хачатрян о том, что они готовы сформировать коалицию со всеми, кроме блока «Мать Армения», поскольку у них пророссийская ориентация и они видят Армению в статусе области России.
«Это как минимум политологический идиотизм. Мы армяноцентристская и проармянская сила. Все те силы, которые видят Армению под турецким вектором являются протурецкими силами. И естественно, со всеми теми силами, которые сотрудничали, сотрудничают и готовы сотрудничать с «Гражданским договором, нам нечего обсуждать», - сказал Теванян.
Он еще раз заявил, что какие- либо публичные переговоры не состоялись, подлежащего подписанию документа также нет.