Կարող ենք օգնել Հայկ Մարությանին, որ ձայներ հավաքի. Անդրանիկ Թևանյան
«Ուղղակի բանակացություններ չկան, մենք տեսել ենք հանրային հնչեցրած տեսակետներ, մեր մոտեցումը հետևյալն է՝ պատրաստ ենք քննարկել համագործակցության բոլոր տիպի ձևաչափեր այն պարագայում, երբ ուժը կիսում է մեր մոտեցումները ամբողջական իշխանափոխության ծրագրի մասով», - ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց դաշինքի առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը։
Նա ասաց՝ ինքը չի գնում Երևանի ավագանու մանդատ ստանալու ճանապարհով. քաղաքապետ դառնալն էլ իր համար խնդիր չէ։
«Մենք գնում ենք իշխանափոխության ճանապարհով», - ասաց նա։
Հայկ Մարությանի մասով Թևանյանն ասաց, թե կարող է օգնել Մարությանին, որ ձայներ հավաքի, բայց պայմանով՝ եթե կիսում է իրենց մոտեցումները։

Мы можем помочь Айку Марукяну набрать голоса – Андраник Теванян
«Прямых переговоров нет, мы знакомы с публично озвученными предложениями, наша позиция заключатся в следующем: мы готовы обсудить все форматы сотрудничества в том случае, если политическая сила разделяет наши подходы по части программы полной смены власти в Армении», - заявил сегодня на пресс-конференции лидер блока «Мать Армения» Андраник Теванян.
Он отметил, что не идет по пути получения мандата члена Совета старейшин Еревана: кресло мэра также не является для него целью.
«Мы идем по пути полной смены власти», - сказал Теванян.
Что касается Айка Марутяна, то Андраник Теванян сказал, что они могут помочь Марутяну набрать соответствующее количество голосов, но при условии, что он разделяет их подходы.