Պուտինը Փաշինյանին ասել է, որ Բաքվի և Ստեփանակերտի միջև բանակցությունները տեղի կունենան ռուս խաղաղապահների ղեկավարության միջնորդությամբ
20/09/2023 22:38
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հեռախոսազրույցում ողջունել է ռուս խաղաղապահների ակտիվ մասնակցությամբ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը ռազմական գործողությունների ամբողջական դադարեցման և սեպտեմբերի 21-ին Բաքվի և Ստեփանակերտի ներկայացուցիչների միջև բանակցություններ վարելու վերաբերյալ։
«Այդ բանակցությունները տեղի կունենան ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի ղեկավարության միջնորդությամբ»,- հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։

Путин сообщил Пашиняну, что переговоры между Баку и Степанакертом состоятся при посредничестве руководства российских миротворцев
20/09/2023 22:36
Президент России Владимир Путин в телефонном разговоре с премьером Армении Николом Пашиняном приветствовал достигнутую при активном участии российских миротворцев договорённость о полном прекращении боевых действий и проведении 21 сентября переговоров между представителями Баку и Степанакерта.
«Эти переговоры состоятся при посредничестве руководства российского миротворческого контингента», - сообщает пресс-служба Кремля.