Ռազմական բժիշկ Սթիվ Ջեֆերիին հրավիրել են Հայաստան՝ Ստեփանակերտում տեղի ունեցած պայթյունից տուժածներին բուժօգնություն ցուցաբերելու
Ռազմական բժիշկ, պրոֆեսոր Սթիվ Ժեֆերին և իր թիմը կժամանեն ՀՀ՝ Արցախում տեղի ունեցած պայթյունից տուժածներին հայ այրվածքաբանների հետ անհրաժեշտ բժշկական ծառայություններ մատուցելու նպատակով, հայտնում են Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից։
Նշվում է, որ Բիրմինգհեմի համալսարանի «Բեկորային և այրվածքային վիրավորումների ուսումնասիրության բաժնի» պրոֆոսոր Սթիվ Ջեֆերին ու նրա խումբը 44-օրյա պատերազմի օրերին ևս Հայաստանում էին և տարբեր հիվանդանոցներում հայ բժիշկների հետ իրականացրել են տարբեր բարդությունների վիրահատություններ:

Военный врач Стив Джеффри приглашен в Армению для оказания помощи пострадавшим от взрыва в Степанакерте
Военный врач, профессор Стив Джеффри и его команда прибудут в Армению для оказания необходимой помощи пострадавшим от взрыва в Арцахе вместе с армянскими специалистами по ожогам, сообщает министерство труда и социальных вопросов Армении.
Отмечается, что военный врач, профессор кафедры переломов и ожоговых травм Университета Бирмингема Стив Джеффри и его команда в дни 44-дневной войны также находились в Армении, вместе с армянскими врачами проводя операции различной сложности в разных больницах Армении на протяжении около двух недель.