«Ժողովուրդ». Ինչ են քննարկելու ՔՊ-ականները
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հաջորդ շաբաթ իշխանական պատգամավորները կհավաքվեն. «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը երկուշաբթի երեկոյան խմբակցության նիստ կանի: Ինչպես իշխանական աղբյուրներն են փոխանցում, նիստը հերթականներից չի լինելու: Կարևոր հարցեր կան քննարկելու, որոնք միայն ԱԺ նստաշրջանին չեն առնչվում, ուստի ՔՊ խմբակցության ղեկավարությունն ասել է, որ բոլոր պատգամավորները ներկա լինեն:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՔՊ-ականները քննարկելու են իրենց առաջիկա անելիքները, քանի որ սպասվում է, որ հաջորդ շաբաթ մեկնարկելիք ԱԺ նստաշրջանը լարված է անցնելու՝ Արցախում ստեղծված աղետալի իրավիճակով պայմանավորված: Իշխանականների համար ոչ հաճելի ելույթներ և հարցեր են հնչելու ԱԺ-ում, ուստի պետք է նախապես պատրաստվեն, որպեսզի ամեն ինչի պատասխանն ունենան ու կարողանան տակից դուրս գալ այդ հարցերի, թեև նախնական որոշում կա արդեն՝ ամեն ինչ բարդել նախկինների և ռուսների վրա:
Հաջորդ շաբաթ՝ չորեքշաբթի օրը, խորհրդարան է գնալու նաև Նիկոլ Փաշինյանը: ՔՊ-ականները նաև պետք է իրար մեջ բաժանումներ անեն, թե ով ինչ հարց է այդ օրը տալու Նիկոլ Փաշինյանին, որպեսզի նա պատրաստվի»։

Газета «Жоховурд» пишет, что на следующей неделе депутаты правящей фракции соберутся – «Гражданский договор» проведет в понедельник вечером заседание фракции. Как передают источники издания, это заседание не будет одним из очередных. Предстоит обсудить важные вопросы, касающиеся не только сессии НС, посему руководство «Гражданского договора» поручило, чтобы все депутаты присутствовали.
«Нам сообщили, что депутаты «Гражданского договора» обсудят свои дальнейшие действия, поскольку ожидается, что стартующая на следующей неделе сессия НС пройдет в напряженной атмосфере – из-за создавшейся в Арцахе катастрофической ситуации. В парламенте будут звучать неприятные для депутатов правящей фракции выступления и вопросы, посему они должны заранее подготовиться, чтобы иметь готовый ответ на все вопросы и справиться с ситуацией, хотя уже принято предварительное решение – свалить все на бывших и русских.
На следующей неделе, в среду, в парламент придет также Никол Пашинян. Депутаты «Гражданского договора» должны также распределить между собой, кто и какой вопрос задаст в этот день Николу Пашиняну, чтобы он подготовился», - пишет газета.