«Հրապարակ». Իշխանությունը որոշել է ընտրությունների շեմին բարելավել պոտենցիալ ձայն բերողների սոցիալական վիճակը
20/12/2023 09:36
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ կեսօրից հետո ՔՊ վարչության փոխնախագահներ Վահագն Ալեքսանյանն ու Գևորգ Պապոյանը ՔՊ կենտրոնական գրասենյակում ընդունել են համայնքների ՔՊ-ական ղեկավարներին: Հանդիպմանը ներկա են եղել գրեթե բոլորը, հանդիպման նպատակը համայնքի ղեկավարների աշխատավարձերի բարձրացման թեման է եղել։ Իշխանությունը որոշել է ընտրությունների շեմին բարելավել պոտենցիալ ձայն բերողների սոցիալական վիճակը:
Գրասենյակում 2 ժամից ավելի քննարկել են աշխատավարձերի բարձրացման հարցը, ասվել է, որ եթե համայնքային բյուջեն տալիս է նման հնարավորություն, ապա կարելի է բարձրացումների գնալ։ Արթիկի ղեկավար Անանիկ Ոսկանյանն առաջարկել է համայնքի ղեկավարների աշխատավարձերը գրեթե կրկնակի բարձրացնել՝ դարձնելով 800 հազար դրամ։ Կարծիքներ են հնչել նաև, որ միայն համայնքի ղեկավարներով խնդիրը չի լուծվի, պետք է նաև վարչական շրջանների ներկայացուցիչների աշխատավարձերը բարձրանան` նրանք հիմա միջինը 150 հազար դրամ են ստանում: ՔՊ-ականները համայնքապետերին խոստացել են հաշվարկել միջոցները և հասկանալ՝ ում աշխատավարձն ինչ չափով կարող են բարձրացնել»։

«Грапарак»: Власти решили улучшить социальное положение потенциальных избирателей накануне выборов
Газета «Грапарак» пишет: «Вчера днем ​​заместители председателя правления партии "Гражданский договор" Ваагн Алексанян и Геворг Папоян приняли в центральном офисе партии "Гражданский договор" глав общин. На встрече присутствовали практически все, целью встречи было повышение зарплат глав общин. Власти решили улучшить социальное положение потенциальных избирателей накануне выборов.
Вопрос о повышении зарплаты обсуждался в кабинете более 2 часов, говорилось, что если муниципальный бюджет предоставляет такую ​​возможность, то можно пойти на повышение. Глава общины Артик Ананик Восканян предложил поднять зарплаты главам общин почти в два раза, до 800 тысяч драмов. Также прозвучали мнения, что одними главами общин проблему не решить, следует повысить также зарплаты представителей административных районов - они в настоящее время получают в среднем 150 тысяч драмов. Члены партии "Гражданский договор" пообещали главам общин подсчитать средства и понять, чью зарплату и в каких пределах они могут повысить».