Զինված ուժերի ողջ անձնակազմը տոներին ընդառաջ պարգևավճար կստանա՞․ armlur.am
«Ժողովուրդ» օրաթերթը հայտնում է, որ իրենց  խմբագրություն են զանգահարել զինվորականներ և նշել, որ այս տարեվերջին ՀՀ զինված ուժերի ողջ անձնակազմը կստանա պարգևատրում՝ մեկ պաշտոնային դրույքի չափով:
Օրաթերթը փորձել է  այս տեղեկությունը ճշտել պաշտպանական գերատեսչությունից, որտեղից խոստացել են ավելի ուշ պատասխանել։
Հիշեցնենք, որ նախորդ տարի ևս ՀՀ ՊՆ-ն հայտարարել էր, որ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հրամանով զինված ուժերի ողջ անձնակազմը ստացել էր պարգևավճար՝ մեկ պաշտոնային դրույքաչափով, ինչը, ՀՀ ՊՆ փոխանցմամբ՝ զինված ուժերում աննախադեպ էր:

Armlur.am: Получит ли премии весь личный состав Вооруженных сил в преддверии праздников?
Как сообщает газета "Жоговурд", в редакцию позвонили военные и отметили, что в конце этого года весь личный состав ВС Армении получит премии.
Ежедневная газета попыталась проверить эту информацию в оборонном ведомстве, откуда пообещали ответить позже.
Напомним, в прошлом году Минобороны Армении объявило, что приказом министра обороны Армении Сурена Папикяна весь личный состав вооруженных сил получил премии в размере одной должностной ставки, что, по сообщению Минобороны Армении, было беспрецедентным в вооруженных силах