Լիահույս ենք, որ առաջիկայում ավարտին կհասցվեն Իրան-Հայաստան էլեկտրահաղորդման 3-րդ գծի շինարարարական աշխատանքները. Միրզոյան  (Տեսանյութ)
27/12/2023 16:44
Լիահույս ենք, որ առաջիկայում ավարտին կհասցվեն Իրան-Հայաստան էլեկտրահաղորդման 3-րդ գծի շինարարարական աշխատանքները. Միրզոյան (Տեսանյութ)
Իրանցի գործընկերոջս հետ վերահաստատել ենք երկկողմ առևտրաշրջանառության ծավալները ավելացնելու, այն սկզբում 1, ապա տարեկան 3 մլրդ դոլարի հասցնելու հարցը, Երևանում հրավիրված մամուլի ասուսլի ընթացքում հայտարարեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը։
«Կարևոր ձեռբերում պետք է համարեմ գազ՝ էլեկտրաէներգիայի դիմաց ծրագրի երկարաձգման վերաբերյալ պայմանագրի ստորագրումը, լիահույս ենք, որ համատեղ քայլերի ընթացքում առաջիկայում շոշափելի առաջընթաց կտեսնենք և ավարտին կհասցվի Իրան-Հայաստան էլեկտրահաղորդման 3-րդ գծի շինարարարական աշխատանքները»,-ասաց Միրզոյանը։

Мирзоян: Надеемся, что работы по строительству 3-й линии электропередачи Иран-Армения будут завершены в ближайшее время
27/12/2023 16:58
С моим иранским коллегой мы подтвердили вопрос увеличения объемов двустороннего товарооборота, доведя его сначала до 1, а затем и до 3 миллиардов долларов в год.
«Я считаю важным достижением подписание соглашения о продлении проекта «Газ в обмен на электроэнергию». Мы надеемся, что в ходе совместных шагов мы увидим ощутимый прогресс в ближайшем будущем и завершатся строительные работы 3-й линии электропередачи Иран-Армения», - сказал Мирзоян.