Զորակոչիկներից և նրանց ընտանիքների անդամներից շարունակում ենք բողոքներ ստանալ․ ՄԻՊ
Ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների իրավունքներին առնչվող հարցերը գտնվում են Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանի անմիջական ուշադրության ներքո։
«Զորակոչիկներից և նրանց ընտանիքների անդամներից շարունակվում են ստացվել բողոքներ բժշկական հետազոտությունների, փորձաքննությունների, բժշկական հանձնաժողովների եզրակացությունների, ընտանեկան պայմանների հիմքով տարկետումների և այլ հարցերի վերաբերյալ:
Բարձրացված հարցերը Պաշտպանի աշխատակազմում մանրամասն ուսումնասիրվում են և լուծման նպատակով հասցեագրվում իրավասու պետական մարմիններին:
Ձմեռային զորակոչի ընթացքում իրավունքներին առնչվող հարցերով Մարդու իրավունքների պաշտպանին կարող եք դիմել՝ թեժ գիծ հեռախոսահամարով՝ 116, կամ այցելել քաղաք Երևան Պուշկին 56Ա։
Պաշտպանին կարող եք դիմել նաև էլեկտրոնային եղանակով՝ [email protected]», - ասվում է ՄԻՊ հաղորդագրությունում:

ЗПЧ: К нам продолжают поступать жалобы от призывников и членов их семей
Во время зимнего призыва вопросы, связанные с правами граждан, находятся под непосредственным вниманием Защитника прав человека Анаит Манасян.
"От призывников и членов их семей продолжают поступать жалобы на медицинские осмотры, анализы, заключения медицинских комиссий, отсрочки от службы по семейным обстоятельствам и другие вопросы.
Поднятые вопросы детально изучаются аппаратом Защитника и направляются для решения в компетентные государственные органы.
Во время зимнего призыва вы можете связаться с Защитником прав человека по номеру горячей линии 116 или посетить офис по одресу ул. Пушкина 56А в городе Ереване.
Вы также можете связаться с омбудсменом по электронному адресу [email protected]", - говорится в сообщении ЗПЧ.