Հայաստանն ակնկալում է ԵՄ խորհրդում Բելգիայի նախագահության հետ համատեղ աշխատանքով խորացնել գործընկերությունը. Արարատ Միրզոյան
04/01/2024 10:47
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը բարձր է գնահատել Եվրոպական միության խորհրդում նախագահությունն ավարտած Իսպանիայի գործունեությունը և ողջունել 2024-ին Բելգիայի նախագահությունը:
«Շնորհավորում եմ Խոսե Մանուել Ալբարեսին և ԵՄ խորհրդում նախագահությունն ավարտող Իսպանիային բացառիկ դժվար ժամանակներում իրականացվող գործունեության համար»,- «X»-ում գրել է Միրզոյանը` ընդգծելով, որ ԵՄ խորհրդում Իսպանիայի նախագահությունը առաջ է մղել  ընդհանուր օրակարգը՝ նպատակ ունենալով էլ ավելի ամրապնդել ԵՄ գործընկերությունը Հայաստանի հետ՝ հիմնված ընդհանուր տեսլականի վրա:
ՀՀ ԱԳ նախարարը ողջունել է Եվրամիության խորհրդում Բելգիայի նախագահությունը՝ հաջողություն մաղթելով Հաջա Լահբիբին:
«Հայաստանն ակնկալում է 2024 թվականին համատեղ աշխատել ԵՄ խորհրդում Բելգիայի նախագահության հետ՝ ավելի խորացնելու և ամրապնդելու մեր գործընկերությունը ԵՄ-ի հետ՝ արդյունավետ կերպով իրականացնելու մեր քաղաքացիների ձգտումները»,-գրել է Միրզոյանը:

Арарат Мирзоян: Армения рассчитывает углубить партнерство совместной работой с бельгийским председательством в Совете ЕС
04/01/2024 11:13
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян высоко оценил деятельность Испании, завершившей председательство в Совете ЕС, и приветствовал председательство Бельгии в 2024 году.
«Поздравляем Хосе Мануэля Альбареса и Испанию, завершающую свое председательство в Совете ЕС, за деятельность, осуществляемую в исключительно трудные времена», -  написал Мирзоянв своем микроблоге "X", подчеркнув, что председательство Испании в Совете ЕС продвигает общую повестку дня, направленную на дальнейшее укрепление партнерства ЕС с Арменией, основанное на общем видении.
Министр иностранных дел Армении приветствовал председательство Бельгии в Совете Евросоюза, пожелав успехов Хадже Лахбибу.
"Армения рассчитывает на совместную работу с бельгийским председательством в Совете ЕС в 2024 году для дальнейшего углубления и укрепления нашего партнерства с ЕС для эффективной реализации стремлений наших граждан", - написал Мирзоян.