«Հրապարակ». Տիգրան Ավինյանը տեղյա՞կ չէ, որ Արցախը հայաթափվել է ու ամբողջովին հանձնվել Ադրբեջանին
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, հավանաբար, տեղյակ չէ, որ Արցախը հայաթափվել է ու ամբողջովին հանձնվել Ադրբեջանին։ Այդ մասին է հուշում 2023 թվականի դեկտեմբերի 28-ին Երևանի քաղաքապետանի և անհատ ձեռնարկատեր Ժաննա Մուսայելյանի միջև կնքված պայմանագիը։ Բանն այն է, որ այդ պայմանագրով Ժաննա Մուսայելյանին փոխանցվել է 38 մլն 246 հազար դրամ՝ 01.10.2023 թվականից մինչև 10.11.2023 թ. «Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Հայաստանի Հանրապետությունում Լեռնային Ղարաբաղի քաղաքացիների համար հյուրանոցային ծառայություններ մատուցելու» համար։
Փաստորեն, ծառայությունների մատուցման պայմանագիրը կնքվել է հետին թվով` ծառայությունները մատուցելուց և անգամ Արցախը հանձնելուց հետո: Հարց է առաջանում, թե ԱՁ Ժաննա Մուսայելյանը 01.10.2023 թվականից մինչև 10.11.2023-ը ինչի՞ հիման վրա է ծառայություն մատուցել, ու ինչո՞ւ են որոշել այս ԱՁ-ին պատվիրել նման ծառայությունների մատուցումը։ Առանձնապես խոշոր գնով այս պետական գնումը քաղաքապետարանը Ժաննա Մուսայելյանից կատարել է մեկ անձից գնման ընթացակարգով»։

«Грапарак»: Тигран Авинян не в курсе, что Арцах был депопулирован и полностью сдан Азербайджану?
Газета «Грапарак» пишет: «Мэр Еревана Тигран Авинян, вероятно, не в курсе, что Арцах был депопулирован и полностью сдан Азербайджану. Об этом свидетельствует договор, подписанный 28 декабря 2023 года между мэрией Еревана и индивидуальным предпринимателем Жанной Мусаелян. Дело в том, что с 01.10.2023 по 10.11.2023 Жанне Мусаелян было перечислено 38 миллионов 246 тысяч драмов. За «оказание гостиничных услуг гражданам Нагорного Карабаха в Республике Армения в результате блокирования Лачинского коридора».
Фактически договор на оказание услуг был подписан задним числом, уже после оказания услуг и даже после сдачи Арцаха. Возникает вопрос, на каком основании Жанна Мусаелян оказывала услуги с 01.10.2023 по 11.10.2023 и почему они решили заказать оказание таких услуг этому индивидуальному предпринимателю? Эту государственную закупку по особо крупной цене мэрия осуществила у Жанны Мусаелян в порядке единоличной закупки».