Հայաստանը Հնդկաստանի համար կարող է տարանցիկ երկիր դառնալ դեպի ԵԱՏՄ և եվրոպական երկրներ․  Քերոբյան
Նախարար Վահան Քերոբյանը Հնդկաստանի Գուջարաթ նահանգում անցկացվող «Կենսունակ Գուջարաթ» համաշխարհային գագաթնաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի նավահանգիստների, նավագնացության և ջրային ուղիների նախարար Սարբանանդա Սոնովալի հետ։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը և Հնդկաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աֆյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացմանը, լոգիստիկ ենթակառուցվածքների ընդլայնմանը, Հնդկաստան-Իրան-Հայաստան առևտրային կապուղիներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Վահան Քերոբյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը Հնդկաստանի համար կարող է տարանցիկ երկիր դառնալ դեպի ԵԱՏՄ և եվրոպական երկրներ։

Керобян: Армения может стать транзитной страной для Индии в ЕАЭС и страны Европы
В рамках Всемирного саммита «Жизнеспособный Гуджарат», проходящего в индийском штате Гуджарат, министр Ваан Керобян встретился с министром портов, судоходства и водных путей Индии Сарбанандой Соновал. На встрече также присутствовали заместитель министра Нарек Терян и Чрезвычайный и Полномочный Посол Армении в Индии Ваагн Афян.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, связанных с увеличением объемов торговли между двумя странами, расширением логистической инфраструктуры, торговыми путями Индия-Иран-Армения.
Ваан Керобян подчеркнул, что Армения может стать транзитной страной для Индии в страны ЕАЭС и Европы.