Երևանում բռնության հերթական դեպքն է տեղի ունեցել ՇՕ բժշկի նկատմամբ, դատապարտում եմ և ակնկալում իրավաչափ գնահատական․ Նախարար
13/01/2024 13:53
Երևանում բռնության հերթական դեպքն է տեղի ունեցել շտապօգնության բժշկի նկատմամբ, որ այդ պահին իր մասնագիտական պարտքն էր կատարում։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
«Բժիշկն այս պահին բուժօգնություն է ստանում։ Խստորեն դատապարտում եմ տեղի ունեցածը և ակնկալում իրավաչափ գնահատական։
Բուժաշխատողների, ինչպես նաև բուժհաստատություններում մեր պացիենտների անվտանգությունն ապահովող աշխատակիցների հանդեպ ուժի, բռնության դրսևորումներն իրավահարգության կոպիտ խախտում են։
Այս խնդիրների հանդեպ մեր մոտեցումը լինելու է անհանդուրժող և հետևողական»,- գրել է Առողջապահության նախարարը։

Министр: В Ереване произошел очередной инцидент насилия в отношении врача "Скорой помощи",  осуждаю и требую справедливой оценки
13/01/2024 15:33
Министр: В Ереване произошел очередной инцидент насилия в отношении врача "Скорой помощи", осуждаю и требую справедливой оценки
Очередной случай насилия в отношении врача «Скорой помощи», исполнявшего свой профессиональный долг, произошел в Ереване. Об этом на своей странице в Facebook сообщает министр здравоохранения Анаит Аванесян.
«Сейчас пострадавший получает медицинскую помощь. Я решительно осуждаю произошедшее и рассчитываю на справедливую оценку.
Насилие в отношении медработников, а также сотрудников, обеспечивающих безопасность наших пациентов в медицинских учреждениях, является грубым нарушением правопорядка.