Հայտնի է՝ ինչու են ձերբակալել Ալեն Սիմոնյանի եղբոր կնոջը (Hraparak)
Ձերբակալվել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի եղբոր` Կառլեն Սիմոնյանի կինը` Անի Գևորգյանը: Hraparak.am-ին հաջողվեց պարզել, թե ինչում են մեղադրում նրան:
Նա երկար տարիներ աշխատել է IT ամենահայտնի կազմակերպություններից մեկում` «Սիներջիում»` ծրագրերի ղեկավար է եղել: Մոտ մեկուկես տարի առաջ «Սիներջին» էկոնոմիկայի նախարարության հայտարարած տենդերներից մեկին է մասնակցել: Մասնակցել են 4 ընկերություն, սակայն տենդերը չեղարկվել է և «Սիներջին» էլ բնականաբար չի հաղթել: Ահա այս չկայացած տենդերն է Անի Գևորգյանի մեղադրանքի հիմքում դրել նախաքննության մարմինը:
Իրականում, մեզ հայտնի դարձավ, որ 2 մանկահասակ երեխա ունեցող կնոջը փորձում են կալանավորել, որ ցուցմունք կորզեն այսօր ձերբակալված մյուս կանանց դեմ` էկոնոմիկայի փոխնախարար Անի Իսպիրյանի և նախարարության վարչության պետի:

Известно, за что задержали супругу брата Алена Симоняна (Hraparak.am)
Ани Геворгян, супруга брата спикера НС Алена Симоняна Карлена Симоняна, была задержана. Hraparak.am удалось узнать, в чем ее обвиняют.
Она много лет работала в одной из самых известных IT-организаций — «Синерджи» — была программным менеджером. Около полутора лет назад «Синерджи» участвовала в одном из тендеров, объявленных Минэкономики. В нем участвовало 4 компании, но тендер был отменен и «Синерджи», естественно, не выиграла. Именно эти невыполненные тендеры и легли в основу предъявления обвинения Ани Геворгян со стороны органа предварительного следствия.
На самом деле нам стало известно, что женщину с двумя маленькими детьми пытаются задержать с целью получения показаний против других задержанных женщин - заместителя министра экономики Ани Испирян и руководителя департамента министерства.