ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանը հանդիպել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանի հետ
06/02/2024 17:37
Փետրվարի 6-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանի եւ ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանի հերթական հանդիպումը։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ Արթուր Մոսիյանը:
Քննարկվել է Արցախի պետական կառույցների պահպանման անհրաժեշտության, արցախահայերի Արցախ վերադարձի եւ այլ իրավունքների պաշտպանության, Հայաստանում արցախահայերի ընկերային-տնտեսական եւ իրավական վիճակի եւ մարդասիրական օժանդակությունների հետ կապված հարցեր:
Արցախի Հանրապետության նախագահը ներկայացրել է Արցախի կարգավիճակի եւ առաջիկա անելիքների առնչությամբ իր պատկերացումները:
ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչը ներկայացրել է ՀՅ Դաշնակցության եւ ՀՅԴ Հայ դատի գրասենյակների ու հանձնախմբերի կատարած աշխատանքները:

Представитель бюро АРФД Акоп Тер-Хачатурян встретился с президентом Республики Арцах Самвелом Шахраманяном
06/02/2024 16:43
6 февраля состоялась очередная встреча президента Республики Арцах Самвела Шахраманяна и представителя Бюро АРФД Акопа Тер-Хачатуряна. На встрече также присутствовал представитель Центрального комитета АРФД Арцаха Артур Мосиян.
Обсуждались вопросы, связанные с необходимостью сохранения государственных структур Арцаха, возвращением арцахских армян в Арцах и защитой других прав, социально-экономическим и правовым положением арцахских армян в Армении и гуманитарной помощью.
Президент Арцаха представил свое видение статуса Арцаха и предстоящих действий. Представитель Бюро АРФД представил работу, проделанную офисами и комиссиями АРФ Дашнакцутюн и Ай Дата.