Քննարկվել են Հայաստանի  և Բանգլադեշի միջև առևտրային կապերի ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր
Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանի գլխավորած պատվիրակությունը Բանգլադեշի Ժողովրդավարական Հանրապետություն աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպում է ունեցել  ԲԺՀ Առևտրի նախարարի տեղակալ Տապան Կանտի Գոշի հետ։ Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԻԻՀ-ում ՀՀ առևտրական կցորդ Վարդան Կոստանյանը։
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի  և Բանգլադեշի միջև առևտրային կապերի ամրապնդմանը, առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանը վերաբերող հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել նաև գյուղատնեսության, արդյունաբերության, տեքստիլի, բարձր տեխնոլոգիաների, լոգիստիկ և այլ ոլորտներում հնարավոր համագործակցությանը վերաբերող հարցերի։
Նարեկ Տերյանը նշել է, որ երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալներն ընդլայնելու հնարավորություններն ավելին են, քան օգտագործվում են և հույս հայտնել, որ այս այցը կնպաստի երկու երկրների միջև տնտեսական հարաբերություններին նոր թափ հաղորդելուն։
Կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել կազմակերպել գործարար պատվիրակությունների փոխայցելություններ։

Обсуждены вопросы, связанные с укреплением торговых отношений между Арменией и Бангладеш
Делегация во главе с заместителем министра экономики Нареком Терьяном в рамках рабочего визита в Демократическую Республику Бангладеш встретилась с заместителем министра торговли Тапаном Канти Гошем. На встрече также присутствовал торговый атташе Армении в Иране Вардан Костанян.
Стороны обсудили вопросы, связанные с укреплением торговых отношений между Арменией и Бангладеш, развитием торгово-экономических связей.
Также обсуждались вопросы, связанные с возможным сотрудничеством в сфере сельского хозяйства, промышленности, текстильной промышленности, высоких технологий, логистики и других сферах.
Нарек Терьян отметил, что возможностей для расширения объемов торговли между двумя странами больше, чем они используются, и выразил надежду, что этот визит будет способствовать приданию нового импульса экономическим отношениям между двумя странами.