Աշխարհում ամենամեծ «տնտեսական աճ» ունեցող երկրներից մեկի էկոնոմիկայի նախարարը հրաժարական է տալիս. Արթուր Խաչատրյան
14/02/2024 14:50
Աշխարհում ամենամեծ «տնտեսական աճ» ունեցող երկրներից մեկի էկոնոմիկայի նախարարը հրաժարական է տալիս... Երբ տնտեսությունն էլ, տնտեսական աճն էլ փուչիկ են, կեղծ թվերի ու մանկամիտ ստերի վրա են հիմնված, սա անսպասելի լինել չէր կարող. ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը։
«Ես Վահան Քերոբյանի ամենախիստ քննադատն եմ եղել, համարել եմ ու համարում եմ, որ կառավարության տնտեսական քաղաքականությունը հիմնված է կարճաժամկետ օպորտունիզմի վրա և որևէ կերպ չի նպաստում ո՛չ երկրի տնտեսական պոտենցիալի մեծացմանը, ո՛չ մրցունակության բարձրացմանը։ Բայց պատասխանատուն ու մեղավորը մեր երկրում տարբեր մարդիկ են։ Եվ, հետևաբար, քավության նոխազ միշտ էլ կգտնվի»,-գրել է նա։

Артур Хачатрян: Министр экономики одной из стран с самым большим «экономическим ростом» в мире уходит в отставку
14/02/2024 15:18
Министр экономики одной из стран с самым большим «экономическим ростом» в мире уходит в отставку... Когда и экономика, и экономический рост представляют собой пузырь, основанный на фальшивых цифрах и наивной лжи, это не могло быть неожиданным. Об этом на своей странице в Facebook написал депутат от фракции "Армения" Артур Хачатрян.
«Я был самым строгим критиком Ваана Керобяна, считал и считаю, что экономическая политика правительства основана на краткосрочном оппортунизме и никоим образом не способствует повышению экономического потенциала или конкурентоспособности страны. Но ответственные и виновники в нашей стране разные люди. И, следовательно, всегда найдется козел отпущения", - написал он.