Կեղտոտ արշավը, որն իրականացնում էր իշխանությունը` վարկաբեկելով հայտնի մարզիկին, իրականում նպատակ ուներ հարվածի տակ դնել Արցախի նախագահին․ Տիգրան Աբրահամյան
22/02/2024 21:48
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանին հասարակական հիմունքներով անվտանգության հարցում աջակցություն ցուցաբերող Աշոտ Դանիելյանը ազատ է արձակվել։
«Աշոտ Դանիելյանին մեղադրանք չի առաջադրվել, նրա նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու որոշում չի կայացվել։ Այն արարքը, որի կատարման մեջ նա կասկածվում էր՝ թմրանյութեր պահելը, դրանք ապօրինի իրացնելը, չի հաստատվել»,- ասել է նրա փաստաբան Ռոման Երիցյանը։
Տեղի ունեցածին անդրադարձել է նաև ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Արցախի նախագահի օգնականին մեծ «շուքով»` դիմակներով, ձեռնաշղթաներով, աղմուկով ձերբակալելուց 2 օր անց շոուն ավարտվեց, իսկ ՀՀ իշխանության փչած փուչիկը պայթեց:
Վերջինիս փաստաբանը հայտնել է, որ այն արարքը` թմրանյութեր պահել ու դրանք ապօրինի իրացնելը, որում կասկածվում էր Աշոտ Դանիելյանը, չի հաստատվել և նրան ազատ են արձակել:
Այն կեղտոտ արշավը, որը զուգահեռ իրականացնում էր իշխանությունը` վարկաբեկելով հայտնի մարզիկին, իրականում նպատակ ուներ հարվածի տակ դնել Արցախի նախագահին, ով ի դեպ, ԶԼՄ-ների հետ զրույցում թեմային բավականին կոշտ արձագանքել է:
Ակնհայտ էր, որ դա ՀՀ իշխանության պատասխանն էր փետրվարի 20-ի արցախյան շարժման 36-ամյակի միջոցառումներին, որը նախաձեռնել էր Արցախի նախագահը` Եռաբլուր այցով և Արցախի ներկայացուցչությունում միջոցառում կազմակերպելով»,- ընդգծել է Տիգրան Աբրահամյանը:

Тигран Абрамян: Грязная кампания, которую параллельно проводили власти, дискредитируя известного спортсмена, на самом деле была направлена ​​на то, чтобы поставить под удар президента Арцаха
22/02/2024 22:53
Как мы уже сообщали, Ашот Даниелян, который в настоящее время оказывает поддержку президенту Арцаха Самвелу Шахраманяну в вопросах безопасности исключительно на общественных началах, был освобожден при отсутствии основания для задержания.
«Ашоту Даниеляну не предъявлено обвинение, не принято решение о привлечении его к ответственности. То деяние, в совершении которого его подозревали, - незаконное хранение, использование и сбыт наркотических средств - не подтверждено", - заявил его адвокат Роман Ерицян.
На случившееся отреагировал также депутат фракции НС «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Через два дня после шумного «торжественного» задержания помощника президента Арцаха, в масках, наручниками, шоу закончилось, и надутый властями Армении пузырь лопнул.
Адвокат последнего сообщил, что подозрения в незаконном хранении использовании и сбыте наркотических средств не подтвердились.
Грязная кампания, которую параллельно проводили власти, дискредитируя известного спортсмена, на самом деле была направлена ​​на то, чтобы поставить под удар президента Арцаха, который, кстати, довольно жестко отреагировал на эту тему в разговоре со СМИ.
Было очевидно, что это был ответ властей Армении на мероприятия, посвященные 36-летней годовщине Арцахского движения 20 февраля, инициатором которых выступил президент Арцаха, посетив "Ераблур" и организовав мероприятие в представительстве Арцаха»,- подчеркнул Тигран Абрамян.