Դատավոր Ֆարխոյանը մերժեց Լևոն Քոչարյանի և Սերգեյ Ասատուրովի   խափանման միջոց բացակայելու արգելքը վերացնելու միջնորդությունը
27/02/2024 19:06
Դատավոր Ֆարխոյանը մերժեց Լևոն Քոչարյանի և Սերգեյ Ասատուրովի խափանման միջոց բացակայելու արգելքը վերացնելու միջնորդությունը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ նախագահությամբ դատավոր Կարոն Ֆարոխյանի, ընթանում էր ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի և «Դիմադրություն» շարժման մասնակից Սերգեյ Ասատուրովի գործով նախնական դատական նիստը։
Լևոն Քոչարյանի և Սերգեյ Ասատուրովի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց բացակայելու արգելքը մնաց անփոփոխ։
Դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը մերժեց Քոչարյանի և Ասատուրովի խափանման միջոց բացակայելու արգելքը վերացնելու մասին նրանց պաշտպանների ներկայացրած միջնորդությունը։

Судья Фархоян отклонил ходатайство защиты об отмене подписки о невыезде в отношении Левона Кочаряна и Сергея Асатурова
27/02/2024 19:45
Под председательством судьи Карена Фарохяна состоялось судебное заседание по делу члена фракции "Армения" НС Левона Кочаряна и члена движения "Сопротивление" Сергея Асатурова.
Суд оставил в силе меру пресечения Левона Кочаряна и Сергея Асатурова в виде подписки о невыезде.
Судья Карен Фархоян отклонил ходатайство защиты об отмене подписки о невыезде в отношении Левона Кочаряна и Сергея Асатурова.