Շառլ Միշել, Ջոն Բլինքեն, Ժոզեպ Բորել, Էմանուել Մակրոն, Օլաֆ Շոլց, գուցե դուք գիտե՞ք, թե ինչու է Ադրբեջանի նախագահը պատվիրել ավերել հայկական գերեզմանները. Մարուքյան (Տեսանյութ)
27/02/2024 10:48
ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը X-ի իր էջում տեսանյութով է կիսվել, որտեղ ադրբեջանցի վանդալները հերթական անգամ ավիրում են ԼՂ-ում օկուպացված հայկական գերեզմանները։
Մարուքյանը գրել է. «Ես դժվարանում եմ հասկանալ, թե ինչու է Ադրբեջանի նախագահը պատվիրել այս վանդալիզմը։ Գուցե դուք գիտե՞ք, Շառլ Միշել (Եվրամիության խորհրդի նախագահ ), Ջոն Բլինքեն (ԱՄՆ պետքարտուղար), Ժոզեպ Բորել (ԵՄ արտաքին գործերի  անվտանգության քաղաքականության գերագույն ներկայացուցիչ), Էմանուել Մակրոն (Ֆրանսիայի նախագահ), Օլաֆ Շոլց (Գերմանիայի կանցլեր)»,-գրել է նա՝ վերջիններիս նշելով։

Марукян: Шарль Мишель, Джон Блинкен, Жозеф Боррель, Эммануэль Макрон, Олаф Шольц, может вы знаете, почему президент Азербайджана приказал разрушить армянские могилы? (Видео)
Посол по особым поручениям Армении Эдмон Марукян на своей странице в X поделился видео, на котором азербайджанские вандалы в очередной раз разрушают армянские могилы в оккупированном Нагорном Карабахе.
Марукян написал: «Я затрудняюсь понять, почему президент Азербайджана заказал этот вандализм: Может быть, вы знаете, Шарль Мишель (президент Совета Европейского Союза), Джон Блинкен (госсекретарь США), Жозеп Боррель (Верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности), Эммануэль Макрон (президент Франции), Олаф Шольц (канцлер Германии)?» - написал он, отметив последних.