Ժողովուրդը  «ռաժոկով» է տրանսպորտից օգտվում. Չախոյան (Տեսանյութ)
Բողոքի ակցիային իմ ներկայությամբ արտահայտում եմ իմ անհամաձայնությունը, քանի որ հիմնավոր չեմ համարում տրանսպորտի թանկացումը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ակտիվիստ, հասարակական գործիչ Արթուր Չախոյանը:
«Ինքներդ եք տեսնում, թե քաղաքն ինչպիսի խցանումների մեջ է, իսկ երեկոյան ժամերին երթևեկությունն ինչ կաթվածահար վիճակում է գտնվում: Ես տրանսպորտի հարցը բարելավված չեմ համարում», - նշեց Չախոյանը:
Նա ավելացրեց, որ համաձայն է քաղաքապետարանի այն պարզաբանման հետ, որ մի տրանսպորտը փոխարինվել է մյուսով, որը համեմատելի չէ, սակայն տրանսպորտի հարցը կարգավորված չէ մինչև հիմա. «Ժողովուրդը  «ռաժոկով» է տրանսպորտից օգտվում: Տրանսպորտից գողության դեպքերն էլ են շատացել: Դեռ պարզ չէ՝ տրանսպորտի թանկացման նախագիծը կընդունե՞ն, թե՞ ոչ»:

Чахоян: Люди пользуются транспортом с «рожком»
Своим присутствием на акции выражаю несогласие, поскольку не считаю повышение цен на транспорт оправданным, - заявил в беседе с журналистами активист, общественный деятель Артур Чахоян.
«Сами видите, какие пробки в городе, а в вечерние часы движение парализовано. Я не считаю вопрос транспорта решенным", - сказал Чахоян.
Он добавил, что согласен с пояснением мэрии о том, что один транспорт был заменен другим, что несопоставимо, но вопрос транспорта не решен до сих пор. «Люди пользуются транспортом с «рожком». Участились также случаи краж на транспорте. Пока неясно, примут ли они проект повышения цен на транспорт или нет».