«Քաղաքացիների  սատարումն ու ջերմ վերաբերմունքը մեծ ուժ է տալիս` նոր եռանդով շարունակելու մեր պայքարը»․ Նարեկ Սամսոնյան և Վազգեն Սաղաթելյան
23/03/2024 18:14
«Քաղաքացիների սատարումն ու ջերմ վերաբերմունքը մեծ ուժ է տալիս` նոր եռանդով շարունակելու մեր պայքարը»․ Նարեկ Սամսոնյան և Վազգեն Սաղաթելյան
«Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում տեսակցեցի Նարեկ Սամսոնյանին ու Վազգեն Սաղաթելյանին, հայտնել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Նրանք առաջին հերթին շնորհակալություն էին հայտնում իրենց աջակցություն հայտնած բոլոր քաղաքացիներին` վստահեցնելով, որ այդ սատարումն ու ջերմ վերաբերմունքը մեծ ուժ է տալիս` իրենց պայքարը նոր եռանդով շարունակելու գործում:
Ինքս չեմ կասկածում, որ իշխանության այս վրեժխնդրությունը ոչ միայն չի կանխելու Նարեկի, Վազգենի ու նրանց նման մտածող անձանց ազատ խոսքի արտահայտմանը, այլ երկրի ներսում և դրսում ուշադրություն է կենտրոնացնելու Հայաստանում առկա քաղաքական հետապնդումների խնդրին»,- ընդգծել է Տիգրան Աբրահամյանը:

Нарек Самсонян и Вазген Сагателян: «Поддержка и теплое отношение граждан дает нам огромную силу продолжать борьбу с новой энергией»
23/03/2024 19:24
Я навестил Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна в УИУ "Армавир" , - сообщил депутат фракции "Честь имею" Тигран Абрамян.
«Прежде всего, они поблагодарили всех граждан, выразивших свою поддержку, заверив их, что эта поддержка и теплое отношение придают им большие силы, чтобы с новой энергией продолжать борьбу.
Я не сомневаюсь, что эта месть властей не только не будет препятствовать свободному выражению мнений Нарека, Вазгена и их единомышленников, но и сосредоточит внимание внутри и за пределами страны на проблеме политических преследований в Армении", - подчеркнул Тигран Абрамян.