Փաշինյան-Բլինքեն-ֆոն դեր Լայեն հանդիպման ժամը հայտնի է
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա Ֆոն դեր Լեյենի և ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի բրյուսելյան հանդիպումը, որի ժամանակ քննարկվելու են Հայաստանի զարգացմանը նպաստող եռակողմ համագործակցության ուղիները, կայանալու է Երևանի ժամանակով 14:00-ին. այս մասին տեղեկանում ենք Պետքարտուղարության կայքից:
Հիշեցնենք՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով երեկ մեկնել է Բրյուսել:
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա նաև ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության ղեկավար Սամանթա Փաուերի հետ:
Նախօրեին  ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ասել էր, որ սա մի իրադարձություն է, որն իսկապես փոխելու է մեր հարաբերությունները և՛ ԵՄ-ի, և՛ ԱՄՆ-ի հետ։

Известно время встречи Пашинян-Блинкен-фон дер Ляйен
В 14:00 00 по ереванскому времени в Брюсселе состоится встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна, президента Европейской комиссии Урсулы фон дер Ляйен и госсекретаря США Энтони Блинкена, в ходе которой будут обсуждены пути трехстороннего сотрудничества, способствующего развитию Армении. Об этом мы узнаем с сайта Госдепартаиента.
Напомним, премьер-министр Армении Никол Пашинян вчера отбыл с рабочим визитом в Брюссель.
В рамках визита премьер-министр Пашинян также встретится с главой Агентства США по международному развитию Самантой Пауэр.
Вчера секретарь Совета безопасности Армен Григорян заявил, что это событие, которое действительно изменит наши отношения как с ЕС, так и с США.