Կհորդորեմ իրականույթանը չհամապատասխանող տեղեկություններ չտարածվեն․ դա մեղք է. ՔՊ պատգամավորը՝ Տավուշի թեմի առաջնորդին և հոգևոր դասին (Տեսանյութ)
15/04/2024 12:57
Վարչապետը ստանձնել է առաջնորդություն՝ գնացել և պարզ, ուղիղ տեքստով խոսել է այն ամենի մասին, որը Տավուշի հայրենակիցները շատ վաղուց էլ գիտեին, ուղղակի հիմա գնում են արձանագրումների, լուծումներ փնտրելու ճանապարհով. Աժ ճեպազրույցների ժամին հայտարարեց ՔՊ խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննսիյանը։
Հովհաննիսյանի խոսքով՝  քննարկումներն, ըստ զարգացումների, բնականաբար, շարունակվելու են։ Նա տեղին չհամարեց դիտարկումը, որ Նիկոլ Փաշինյանը տավուշցիների հետ հանդիպմանը խոստացել էր 10 օր հետո վերադառնալ, բայց չի գնացել։
«Ցանկացած զարգացում կոմունիկացվում է ժողովրդի հետ, չի կարող լինել մի իրավիճակ, որ առանց խոսակցությունների առաջ շարժվենք... Ոչ թե խաբեց, չեկավ․․․, այդ ընկալումները դուրս հանենք մեր մեջից, այդ գործընթացի միջով բոլորս ենք անցնելու»,-ասաց նա։
Անդրադառնալով Տավուշի թեմի առաջնոդ Բագրատ Սրբազանի ակտիվ գործունեությանը՝ Հովհաննիսյանը նշեց, որ նա սխալ մեկնաբանություններ է տալիս։ «Չգիտեմ՝ որտեղից է նրա և հոգևոր դասի մոտ այդ տեղեկությունը։ Կհորդորեմ իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկություններ չտարածվեն, որովհետև, ես չէ, որ պետք է ասեմ՝ դա մեղք է»,-ասաց նա։

Призываю не распространять информацию, не соответствующую действительности - это грех: Депутат «Гражданского договора» председателю Тавушской епархии и духовенству (Видео)
15/04/2024 14:14
Премьер-министр взял на себя инициативу, он поехал и сказал ясным, прямым текстом обо всем, о чем наши соотечественники Тавуша знали давно, они только сейчас идут по пути констатации и поиска решений. Об этом во время брифинга в Национальном Собрании заявил секретарь фракции «Гражданский договор» Артур Ованнисян.
По словам Ованнисяна, дискуссии, естественно, будут продолжаться по мере развития событий. Он не счел уместным замечание о том, что Никол Пашинян на встрече с тавушцами обещал вернуться через 10 дней, но не поехал.
"Любое развитие событий доводится до сведения народа, не может быть ситуации, когда мы будем двигаться вперед без обсуждения... Дело не в том, что он обманул, он не поехал... давайте избавимся от этих представлений, мы все пройдем через этот процесс», — сказал он.
Касаясь активной деятельности главы Тавушской епархии Баграта Србазана, Ованнисян отметил, что он дает неправильные интерпретации. «Я не знаю, откуда он и духовенство получили эту информацию. Я призываю не распространять информацию, не соответствующую действительности, потому что не мне говорить, что это грех", - сказал он.