Բրյուսելում Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը խայտառակ ձախողում էր. Արթուր Խաչատրյան
Բրյուսելում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը խայտառակ ձախողում էր, խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արթուր Խաչատրյանը։
«Կառավարության ղեկավարը և չորս շատ բարձրաստիճան պաշտոնյա չեն հանդիպում և չեն քննարկում ընդամենը ԱՄՆ-ի կողմից տարեկան 15 մլն-ի տրամադրում, Եվրոպայի կողմից տարեկան 70-ից էլ քիչ մլն-ի տրամադրում, այն դեպքում, երբ երեք տարի առաջ առաջարկվել էր 2.6 մլրդ եվրո։ Շատ կարևոր է նաև քաղաքական հայտարարությունը. հիշո՞ւմ եք, իշխանությունն ասում էր, թե մենք պատրաստ ենք Եվրոպային լինել այնքան մոտ, որքան Եվրոպան կկամենա, իսկ Եվրոպան ասաց՝ SEPA (Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիր)»,-ասաց Խաչատրյանը։

Встреча Никола Пашиняна в Брюсселе стала позорным провалом
Встреча премьер-министра Никола Пашиняна в Брюсселе стала позорным провалом, заявил в ходе парламентских брифингов член фракции "Армения" Артур Хачатрян.
"Глава правительства и четверо высокопоставленных чиновников не встречаются и не обсуждают предоставление лишь 15 миллионов в год со стороны США, менее 70 миллионов в год со стороны Европы, в том случае, когда три года назад было предложено 2,6 миллиарда евро. Политическое заявление также очень важно. Помните, власти говорили, что мы готовы быть настолько близкими к Европе, насколько этого хочет Европа, и Европа сказала SEPA (Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве)", - сказал Хачатрян.