«Համալսարանը դուրս բերեցինք ճգնաժամից». Դավիթ Գյուրջինյանը նշանակվեց Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի ռեկտոր (Տեսանյութ)
18/04/2024 11:59
Կառավարության այսօրվա նիստում Դավիթ Գյուրջինյանը նշանակվեց «Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարան» հիմնադրամի ռեկտոր։
ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ասաց, որ շուրջ մեկ տարի նա հաջողությամբ իրականացրել է ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պարտականությունները։
Դավիթ Գյուջինյանը շնորհակալություն հայտնեց համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդին, փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանին, Ժաննա Անդրեասյանին, որ օգնեցին իրեն՝ դուրս բերել համալսարանը ճգնաժամից։

«Мы вывели университет из кризиса»: Давид Гюрджинян назначен ректором Государственного университета имени Брюсова (Видео)
18/04/2024 12:09
На сегодняшнем заседании правительства Давид Гюрджинян был назначен ректором Государственного университета имени В.Брюсова.
Министр ОНКС Жанна Андреасян сообщила, что уже около года он успешно выполняет обязанности врио ректора.
Давид Гюрджинян поблагодарил попечительский совет университета, вице-премьер-министра Тиграна Хачатряна и Жанну Андреасян за помощь в выводе университета из кризиса.