Երբ Գրիգորի Խաչատուրովն էր կորպուսի հրամանատարը, որևէ մեկի մտքով չէր անցնի այս տարածքի հետ ինչ-որ բան անել. Բագրատ Սրբազան
22/04/2024 14:41
Քիչ առաջ ժողովրդին պատմում էի 2020 թվականի հուլիսյան իրադարձությունների մասին. հիշում են այն ժամանակները, երբ մեր կորպուսի հրամանատարը մեր լեգենդար երիտասարդ, կարելի է ասել՝ այսօր միակ հաղթանակած գեներալ Գրիգորի Խաչատուրովն էր, Ոսկեպարում լրագրողներին ասաց Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ Սրբազանը։
«Այդ ժամանակ մեր մտքի ծայրով անգամ չէր անցնի որևէ ձևով այս տարածքի հետ ինչ-որ մեկն ինչ-որ բան աներ»,-ասաց Սրբազանը։
Հիշեցնենք, որ արդեն մի քանի ժամ է՝ լարված է իրավիճակը Ոսկեպարի եկեղեցու մոտ։ Բնակիչներն այստեղ թույլ չտվեցին ականազերծման աշխատանքներ իրականացնել։
Ոստիկաններն էլ իրենց հերթին պատ են կազմել՝ թույլ չտալով բնակիչներին մոտենալ ո՛չ եկեղեցուն, ո՛չ էլ տարածքն ականազերծել ցանկացողներին։

Баграт Србазан: Когда командиром корпуса был Григорий Хачатуров, никому и в голову не приходило что-либо делать с этой территорией
22/04/2024 16:02
Недавно я рассказывал людям о событиях июля 2020 года. Они помнят времена, когда командиром нашего корпуса был наш легендарный молодой, можно сказать, единственный сегодня победивший генерал Григорий Хачатуров, - сообщил журналистам в Воскепаре глава Тавушской епархии Баграт Србазан.
"В то время нам даже в голову не могло прийти, что кто-то каким-либо образом будет что-то делать с этой территорией", - сказал Србазан.
Напомним, ситуация возле церкви Воскепара напряжена уже несколько часов. Жители не разрешили проводить здесь разминирование.
Полиция, в свою очередь, построила стену, не позволяя ни жителям подойти к церкви, ни тем, кто хотел разминировать территорию.