«Պետք է առաջ գնալ». Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է անում մտավախությունների դաշտից դուրս գալ
«Մտավախություններն ամեն տեղ են, եկեք տնից դուրս չգանք։ Հիմա ես ձեզ կարող եմ այնքան սցենարներ ներկայացնել, թե ինչ կարող է տեղի ունենալ, բայց փորձը ցույց է տալիս, որ այդ բաները տեղի են ունենում այն ժամանակ, երբ մենք բան չենք անում։ Բան չանելուց ավելի մեծ ռիսկ, որը կարող է երկրի վրա ու տակից պայթի, գոյություն չունի»,- կառավարության նիստում ասաց նա։
Փաշինյանի խոսքով՝ բոլոր պրոբլեմներն այն մասին են, որ միշտ ասել են՝ «եկեք չանենք, որովհետև վտանգավոր է»։
«Ո՞վ կարող է ասել՝ մեր երկրում տնտեսական հարաբերություների քանի՞ տոկոսն է, որ  այսօր կարգավորվում է կրիպտոարժույթների դաշտում։ Մենք զբաղված ենք մենակ Քրեական օրենսգիրք, Քրեական դատավարության օրենսգիրք, Դատական օրենսգիրք ուղղություններով, սա ճիշտ մեթոդ  չէ»,- ասաց նա։

«Необходимо двигаться вперед»: Никол Пашинян призывает побороть страхи и справиться с тревогой
«Тревоги повсюду, давайте не выходить из дома. Сейчас я могу представить вам очень много сценариев того, что может произойти, но опыт показывает, что такие вещи происходят, когда мы ничего не делаем. Нет большего риска, чем ничего не делать, что может взорваться в любой момент", - сказал он на заседании правительства.
По словам Пашиняна, все проблемы из-за того, что они всегда говорили: "давайте не будем этого делать, потому что это опасно".
«Кто может сказать, какой процент экономических отношений в нашей стране сегодня регулируется в сфере криптовалют? Мы занимаемся только Уголовным кодексом, УПК, Судебным кодексом, это неправильный метод», - сказал он.