«Իրանց իշխանության օրոք մենք երեխա տվեցինք, տարան, կերան». Ազատում զոհված զինծառայողների ծնողները ժամանակ տվեցին կառավարությանը (Տեսանյութ)
01/05/2024 10:59
Էսօր մենք եկել ենք իրանց ընդամենը ժամանակ տալու. եթե ինչ-որ մեկը կա, որ մտածում ա, թե կարա էս երեխեքի գործը փակի, գնա, չարաչար սխալվում ա, լրագրողների հետ զրույցում ասաց կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում հրդեհից զոհված զինծառայողներից Հայկ Կիրակոսյանի հայրը։
«Մինչև վերջ գնալու ենք։ Ուզեն-չուզեն՝ պետք ա բացահայտեն։ Իրանք չբացահայտեն՝ իրանցից հետո եկողը կբացահայտի, ու իրանց հերը կանիծեմ մի ուրիշ ձևով, որ իրանց իշխանության օրոք մենք երեխա տվեցինք, իրանք տարան, կերան։ Էնքան չկան իրանք, որ էդ գործը բացահայտեն զուտ ծնողի խղճի հանգստության համար։ Մինչև ամսի 10-ը ժամանակ ենք տվել, որ կալանքի տակ վերցնեն ում պետք ա։ Եթե ամսի 10-ի դատին գնացինք ու իմացանք, որ քրեական հետապնդում չեն հարուցել տվյալ մարդկանց նկատմամբ, մեզ կմիանան նաև մնացած բոլոր ծնողներն ու հարազատները, ու, մեղմ ասած, անհարմարություն ենք ստեղծելու իրանց համար»,-ասաց զինծառայողի հայրը։

«В период их правления мы доверили им наших детей, а они погубили их»: Родители солдат, погибших в результате пожара в селе Азат, дали время правительству
01/05/2024 11:31
Сегодня мы пришли только для того, чтобы дать им время. Если есть кто-то, кто думает, что сможет закрыть дело наших детей и уйти, он ужасно ошибается, - заявил журналистам отец Айка Киракосяна, одного из военнослужащих, погибших при пожаре в воинской части села Азат, который проводит акцию протеста перед зданием правительства.
"Мы пойдем до конца. Нравится им это или нет, они должны его раскрыть. Если они не раскроют это, то раскроют те, кто придет после них, мы еще им покажем, в период их правления мы доверили им наших детей, а они погубили их. Кто они такие, чтобы раскрыть это дело только ради спокойствия совести родителя.
Мы дали время до 10-го мая, чтобы они взяли под стражу тех, кто виновен. Если мы обратимся в суд 10-го числа и выясним, что против этих людей не возбуждено уголовное дело, то к нам присоединятся все остальные родители и родственники, и мы, мягко говоря, создадим им неудобства", - сказал отец солдата.