Հույս, հավատ, սեր ու տրամաբանություն մեր Ավետյաց երկիր Հայոց Հայրենիքին․ Աստված տա՝ հարությունը մոտ լինի
04/05/2024 16:35
Մի տեղ կարդացի ՝ ու՞ր է Շարմազանովը, դադարե՞լ է պայքարից։
Մեր գաղափարական հայր Գարեգին Նժդեհը մի առիթով ասել է. « Իմ անունն է պայքարը, իսկ վախճանս՝ հաղթանակ»։
Դրական գնահատելով նոր ձեւավորված հականիկոլական ձեւաչափերի ի հայտ գալը՝ նշեմ մի կարեւոր հանգամանք. իսկ ի՞նչ չի արվում ՀՀԿ ներկայացիւցիչների կողմից։
Տավուշ էլ ենք այցելում պայքարի ընկերներին, մարզերում էլ մեր կուսակիցները մասնակցում են անհնազանդության գործողություններին, Երեւանում էլ պայքարում ենք արդեն 6 տարի է՝ հանրահավաքներ անելուց մինչեւ ճանապարհ փակել ու ձերբակալվել։
Ինչու՞ է կալանավորված Արմեն Աշոտյանը։
Հենց նիկոլիզմի դեմ պայքարի համար։
Պայքարը նիկոլիզմի դեմ ունենում է տարբեր դրսեւորումներ՝ ԱԺ-ի հայտարարություններից, հարցազրույցներից մինչեւ անհնազանդության գործողություն իրականացնելը։
Երբ մենք նիկոլիզմի դեմ սկսել էինք պայքարը, շատ-շատերը դեռ չէին էլ մտածում նիկոլիզմի հեռացման անհրաժեշտության մասին։
Ողջունելի է, որ նիկոլիզմի դեմ պայքարողների բանակը մեծանում է։
Դա է նաեւ այն հույսը, որ Հայկը չի պարտվելու ոսոխ Բելին։
Բայց հաջողություն հասնելու կարեւոր պայմաններից է նաեւ մշակված իրատեսական ծրագիրն ու հաշվարկված ռազմավարությունը, որը կհանգեցնի համազգային, կրկնում եմ՝ համազգային դիմադրության ու ընդվզման։

Надежды, веры, любви и логики нашей Армянской Родине, Земле Обетованной: Дай Бог, чтобы воскресение было близко
04/05/2024 17:46
Я где-то прочитал, где Шармазанов, он что перестал бороться?
Наш идеологический отец Гарегин Нжде однажды сказал: «Мое имя — борьба, мой конец – победа».
Положительно оценивая появление недавно сформировавшихся антиниколистских форматов, хотелось бы отметить важное обстоятельство. А что не делают представители РПА?
Мы также посещаем борющихся тавушских друзей, члены нашей партии участвуют в акциях неповиновения в областях, мы боремся в Ереване уже 6 лет, от митингов до перекрытия дорог и арестов.
А почему арестован Армен Ашотян?
Как раз из-за борьбы с николизмом.
Борьба с николизмом имеет различные проявления: от заявлений в Национальном собрании, интервью до проведения акций неповиновения.
Когда мы начали борьбу с николизмом, многие даже не задумывались о необходимости искоренить николизм.
Отрадно, что растет армия борцов против николизма. Это также надежда на то, что Айк не проиграет неприятелю Белу.
Но одним из важных условий достижения успеха является разработанная реалистичная программа и просчитанная стратегия, которые приведут к общенародному, повторяю, общенародному сопротивлению и восстанию.