Նիկոլ Փաշինյանը թող իր խոստացածն անի, նա խոստացել է ձեռքը կտրել, եթե Տավուշից հող տա․ Բագրատ Սրբազան
07/05/2024 15:33
Նիկոլ Փաշինյանը թող իր խոստացածն անի, նա խոստացել է ձեռքը կտրել, եթե Տավուշից հող տա․ լրագրողների հետ զրույցում նշեց Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ Սրբազանը:
«Ես չեմ ուզում, որ այդպես վարվի, բայց ինքն այդպես ասել է: Եթե ինքն իր խոսքը չի անում, ո՞նց է մեզ կամ որեւէ մեկին մեղադրում ինչ-որ բաների մեջ»,-ասաց նա:
Սրբազանն ասաց, որ իրենք կողմ են հաշտության, խաղաղության օրակարգին, բայց հաղթանակած խաղաղության օրակարգին, ոչ թե ծնկաչոք:

Баграт Србазан: Пусть Никол Пашинян сделает то, что обещал, он обещал отрубить себе руку, если отдаст землю из Тавуша
07/05/2024 15:42
Пусть Никол Пашинян сделает то, что обещал, он обещал отрубить себе руку, если отдаст землю из Тавуша. Об этом в беседе с журналистами отметил глава Тавушской епархии Баграт Србазан.
«Я не хочу, чтобы он это сделал, но он так сказал. Если он не делает того, что говорит, как он может обвинять нас или кого-либо в чем-то?", - сказал он.
Епископ отметил, что они выступают за примирение, мир, но за повестку дня победоносного мира, а не за выпрашивание мира на коленях.