Եթե սյուների տեղադրումը չկանգնի, իրենք կկանգնեն․ Բագրատ Սրբազան (Տեսանյութ)
Եթե սյուների տեղադրումը չկանգնի, իրենք կկանգնեն․ երթից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումն առաջնորդող Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։
Ըստ նրա, եթե, ինչպես իշխանություններն են պնդում, Հայաստանը ժողովրդավարական երկիր է, ապա ժողովուրդն էլ կասի իր ձայնը։
Սրբազանը նշեց, որ քայլերթի մասնակիցներին իշխանական ներկայացուցիչները և որոշ մարդիկ  ծաղրում են։
«Եթե 5 հոգի ճշմարտության համար համոզված, իր նպատակի համար քայլում է, ու այդ մարդկանց ծաղրում են, պատկերցրեք՝ ինչքան ցածր աստիճանի մակարդակի վրա են գտնվում։  Չասեմ խոսակցությունները, թե իրենք վարել են, ես այդ մակարդակին չեմ իջնելու։ Կարող է աջս էլ համբուրել են, դիմացս էլ եկել խոնարհվել են»,-ասաց նա։

Баграт Србазан: Если установку столбов не остановить, они встанут
Если установку столбов не остановить, они встанут. Об этом перед маршем сообщил журналистам архиепископ Баграт Галстанян, возглавляющий движение «Тавуш во имя Родины».
По его словам, если, как утверждают власти, Армения является демократической страной, то народ скажет свое слово.
Епископ отметил, что над участниками марша издеваются представители власти и некоторые люди.
«Если 5 человек убеждены в истине, идут к своей цели, а этих людей высмеивают, представьте, насколько они низки. Я не опущусь до этого уровня, и не выскажу те слухи, которые они распустили. Возможно, они поцеловали мою правую руку и поклонились мне", - сказал он.