Տավուշում սահմանազատման գործընթացն ունի մի նպատակ՝ անիրագործելի դարձնել պատերազմը. այս պահի դրությամբ աշխատանքի 90 տոկոսն արված է. Փաշինյան
07/05/2024 12:48
Այն սահմանազատման գործընթացը, որը տեղի է ունենում Տավուշի մարզում, ունի մի նպատակ՝ անիմաստ, անտրամաբանական և անիրագործելի դարձնել պատերազմը, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Պատերազմը զրկել տեղի ունենալու հիմքից։ Այս պահի դրությամբ աշխատանքի 90 տոկոսն արված է, և ինչքան այդ աշխատանքն առաջ է գնում, ավելի է ուժեղանում այն համոզմունքը, որ ձևավորվում են անվտանգայի երաշխիքներ, պատերազմը զրկվում է հիմքից և դառնում է անտրամաբանական ու ոչ լեգիտիմ»,-ասաց Փաշինյանը։

Пашинян: Процесс демаркации границ в Тавуше преследует одну цель: сделать войну невозможной: на данный момент выполнено 90 % намеченных работ
07/05/2024 13:12
Процесс демаркации, происходящий в Тавушской области, преследует одну цель: сделать войну бессмысленной, нелогичной и нереалистичной, заявил премьер-министр Никол Пашинян на встрече с журналистами.
«Лишение войны ее основы. На данный момент 90 процентов работы выполнено, и чем больше эта работа продвигается, тем крепче вера в то, что формируются гарантии безопасности, война теряет свою основу и становится нелогичной и нелегитимной", - сказал Пашинян.