ԵՊՀ և Բրյուսովի անվան համալսարանի 200-ից ավելի ուսանողներ հայտնեցին, որ միանում են «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժմանը
08/05/2024 14:27
Մենք մտահոգված ուսանողներ ենք, ապակուսակցական, ոչ մի քաղաքական կողմնորոշում չունենք։ Մեր խնդիրն ենք համարել բարձրաձայնել այն խնդիրների մասին, որոնք կան ՀՀ-ում, Ազգային ժողովի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտեցին ակցիա իրականացնող ԵՊՀ ուսանողները։
Ուսանողները ստորագրահավաք են իրականացրել, որով իշխանություններից պահանջում են կասեցնել սահմանազատման գործընթացը և գործել Սահմանադրությանը համապատասխան։
«Ստորագրահավաք ենք իրականացրել, 212 հոգի այս պահին ստորագրել է»,-լրագրողներին ասաց ԵՊՀ ուսանողուհին՝ նշելով, որ իրենց են միացել նաև Բրյուսովի անվան լեզվաբանական համալսարանից։
«Նույն պահանջով այս պահին մեր սրբազան հայրերից մեկը Կիրանցից երթ է սկսել և վաղն արդեն կլինի Երևանում։ Մեր պահանջն, ըստ էության, նույնն է։ Դիմում ենք ԱԺ-ին, որ կասեցնեն այդ գործընթացը»,-ասաց ուսանողուհին։

Более 200 студентов ЕГУ и  Университета имени Брюсова заявили, что присоединяются к движению «Тавуш во имя Родины»
08/05/2024 15:43
Более 200 студентов ЕГУ и Университета имени Брюсова заявили, что присоединяются к движению «Тавуш во имя Родины»
Мы озабоченные студенты, беспартийные, не имеем политической ориентации. Мы сочли своей задачей рассказать о проблемах, которые существуют в Республике Армения, - заявили в беседе с журналистами студенты ЕГУ, проводившие акцию протеста перед Национальным Собранием.
Студенты провели сбор подписей с требованием к властям остановить процесс демаркации и действовать в соответствии с Конституцией.
"Мы провели сбор подписей, на данный момент 212 человек уже подписали", - сообщила журналистам студентка ЕГУ, отметив, что к ним присоединился и Лингвистический университет имени Брюсова.
«С тем же требованием один из наших святых отцов начал шествие из Киранца и завтра будет в Ереване. Наши требования по сути одинаковы. Мы призываем Национальное собрание остановить этот процесс", - сказала студентка.