Բագրատ Սրբազանն ազդարարեց գործող իշխանության մերժման մեկնարկը (Տեսանյութ)
Հանրապետության հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ Բագրատ Սրբազանը հայտարարեց՝ երեկ ինքը, հայտարարելով, որ  Նիկոլ Փաշինյանը պետք է  հրաժարական տա, բանաձևել է ժողովրդի պահանջը։
«Ձեր ձայնը դառնալով՝ հռչակել եմ այն պահանջը, որ կառավարության ներկա ղեկավրը պետք է հրաժարվի։ Դա ձե՛ր պահանջն է եղել։ Մեզ ոմանք ասում են՝ անհաղթահարելի պահանջ եք դրել։ Ո՛չ, անհաղթահարելի պահանջ չենք դրել, մենք նշաձողն ենք սահմանել, այս ժողովրդի ցանկությունը, պահանջն է դա։
Հայաստան աշխարհում պիտի սահմանվի, որ այս կառավարության ղեկավարն այլևս անընդունելի է։ Հոգևոր և բարոյական դաշտում իրենք՝ որպես այդպիսին, այլևս գոյություն չունեն, և բոլորդ այդ մերժման պրոցեսի մեջ պիտի լինեք՝ ոչ միայն սոսկ նրա (Փաշինյանի-խմբ․), այլև ձեր բոլոր կապերը կտրելու բոլոր նրանց հետ, ովքեր այդ չարժեքային համակարգի մեջ են ապրում։ Սա հստակ գործողություն է, շատ հստակ գործողություն։ Բոլոր առումներով կապակցվածությունը նրանց հետ պետք է բացառվի։ Նրանք պետք է զգան, որ ընդունելի չեն»։,- ասաց Սրբազանը։

Баграт Србазан заявил о начале отвержения действующей власти (Видео)
В ходе митинга на площади Республики Баграт Србазан заявил, что вчера, объявив о том, что Никол Пашинян должен уйти в отставку, он сформулировал требование народа.
«Став вашим голосом, я озвучил требование об отставке главы действующего правительства, это было ваше требование. Некоторые говорят нам, что вы выдвинули непреодолимое требование. Нет, мы не выдвинули непреодолимое требование, мы установили планку, это желание и требование этого народа.
В Армении должно быть установлено, что глава этого правительства более неприемлем. В духовно-нравственной сфере их как таковых больше не существует, и вы все должны участвовать не только в этом процессе его отвержения (Пашиняна – ред.), но и в разрыве всех связей со всеми теми, кто живет в этой неценностной системе. Это четкое действие, очень четкое действие. Во всех отношениях связь с ними должна быть исключена. Они должны чувствовать, что они неприемлемы», — сказал Баграт Србазан.