Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է Իրանի դեսպանի հետ, իր ցավակցությունն է հայտնել Իրանի նախագահի, ԱԳ նախարարի և մյուս պաշտոնյաների ողբերգական մահվան կապակցությամբ (Տեսանյութ)
Իրանի նախագահի, արտաքին գործերի նախարարի և մյուս պաշտոնյաների ողբերգական մահը սգում են աշխարհի շատ պետություններում: Դժվարին այս օրերին մենք ևս մեր բարեկամ ժողովրդի կողքին ենք:
Հայաստանում Իրանի դեսպանատանը բացված սգո մատյանում ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն իր ցավակցությունն է հայտնել իրանցի ժողովրդին:   ՀՀ-ում Իրանի դեսպանի հետ առանձնազրույցի ընթացքում Գագիկ Ծառուկյանը սփոփանքի խոսքեր է ուղղել և նեցուկ լինելու պատրաստակամություն է փոխանցել:

Гагик Царукян встретился с послом Ирана, выразил соболезнования в связи с трагической гибелью президента Ирана, министра иностранных дел и других должностных лиц (Видео)
Трагическую смерть иранского президента, министра иностранных дел и других должностных лиц оплакивают во многих странах мира. В эти трудные дни мы также рядом с нашим дружественным народом.
В траурной книге, открытой в посольстве Ирана в Армении, президент ППА Гагик Царукян выразил соболезнования иранскому народу. В ходе частной беседы с послом Ирана в Армении Гагик Царукян передал слова утешения и выразил готовность поддержать.