ԵՄ երկրների միասնականությունը «ճաքեր է տալիս»․ Բորել
ԵՄ արտաքին հարաբերությունների և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը հայտարարել է, որ Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակի շուրջ ԵՄ անդամ երկրների միասնականությունը սկսել է «ճաքեր տալ»։
TVE հետուստաալիքին տված հարցազրույցում Բորելը հայտարարել է, որ արդեն մի երկիր կա, որն այլևս չի ցանկանում մասնակցել Ուկրաինային ռազմական օգնություն տրամադրելուն։ Նա չի հստակեցրել՝ որ երկրի մասին է խոսքը։
«Զգույշ եղեք, մեր միասնաականությունն  սկսում է «ճաքեր տալ» »,- ասել է Բորելը՝ հավելելով, որ   Մերձավոր Արևելքում հակամարտության վերաբերյալ ևս ԵՄ-ում միասնական դիրքորոշում չկա։

Боррель заявил, что в единстве ЕС по Украине начинают появляться трещины
Верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель предупредил, что в единстве между странами - членами Евросоюза по ситуации на Украине начинают появляться трещины.
В интервью телекомпании TVE дипломат отметил, что сейчас есть страна, которая больше не хочет участвовать в оказании военной помощи Украине. "Осторожно, у нас начинают появляться трещины в этом единстве", - сказал он. По словам Борреля, в отношении ближневосточного конфликта в ЕС нет единой позиции.
Дипломат считает, что сообщество должно показать миру, что в Евросоюзе нет двойных стандартов. "Но, к сожалению, мир сегодня считает, что они у нас есть", - заключил он.